malowanie scian
Urządzanie wnętrz

Zmień swoje 4 kąty w jeden dzień.

Wiosna, ach to ty. I dookoła pachnie zmianami, motywacja wkrada się w nas i zapełnia wszystkie przestrzenie – również te mieszkalne. Pierwsze wiosenne słońce i wyższy wskaźnik temperatury to zwiastuny tych zmian, warto je zacząć od odświeżenia aranżacji naszych wnętrz i nie musi się to wiązać z wielotygodniowym remontem – wszak istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym ożywicie swe wnętrza w jeden dzień.

Odśwież kolor!

Zacznijmy od najtrudniejszego. Choć malowanie wcale trudne nie jest. Niezbędne nam będą silne ręce, dobrej jakości pędzel i kubeł farby. Warto również zaopatrzyć się w folię malarską. No to do dzieła. Malowanie rozpoczynamy od czyszczenia niedostępnych na co dzień miejsc. Sucha szmatka, lub mokra z płynem do mycia naczyń, gdy plama stawia opór powinna rozwiązać problem. Pierwsza faza to malowanie farbą gruntową. Taki podkład jest niezbędny do uzyskania nowego – wymarzonego koloru. Gdy odcienie są skrajne nie bójmy się pomalować dwukrotnie, wszak podkładu nigdy dość. Dobrze mieć pod ręką taśmy oddzielające skraje ścian od sufitu, czasami przez nieostrożność możemy skutecznie utrudnić sobie pracę, która ma być przyjemnością. Farby podkładowe schną stosunkowo szybko, więc w tym czasie możemy mieszać tą kluczową, aby uzyskać odpowiednią konsystencję. Zmiana koloru ścian na żywszy z pewnością wprowadzi dodatkową ilość wiosny do naszego funkcjonowania. Ale to nie wszystko jeśli chodzi o artystyczne zapędy. Jeśli mamy wiekową komodę, lub stolik, a może komplet krzeseł warto wyposażyć się w specjalną farbę do malowania mebli. Co wy na to, by z szarzejącego brązu stworzyć perłową biel ? Nic trudnego. Wystarczy trochę papieru ściernego – miękkiego i magiczna farba. W tym miejscu należy pamiętać o tym, iż innych farb musimy użyć do drewna, oraz jeszcze innych do materiałów drewnopodobnych.

Odśwież zapach!

Suche powietrze – następstwo zimy. Wietrzenie na nic się zda, ale istnieją na szczęście bardziej uniwersalne metody, które poza odświeżeniem powietrza znakomicie udekorują wnętrze. Zacznijmy więc od sypialni. Aloes, czy lawenda ? A może jedna i drugie ? Bo o roślinach tu mowa. Zapach lawendy słynącej ze swych relaksacyjnych właściwości sprawi, że odsypianie zmiany czasu i pokonanie przesilenia będzie stokroć łatwiejsze. Poza tym nie zapominajmy o pięknym kolorze kwiatów, które ożywi nasze wnętrza nadając im charakteru. A co z tym aloesem ? Aloes bardzo skutecznie nawilży powietrze, dzięki temu zniknie suchy kaszel, poprawi się kondycja zatok i nie będziemy musieli budzić się w środku nocy, aby znaleźć po omacku butelkę wody mineralnej. Kuchnia z kolei domaga się palety świeżych ziół w donicach, które poza gamą nut zapachowych może uatrakcyjnić smak dań. Bazylia, świeża mięta, rozmaryn… Da się wymieniać bez końca. Kuchnia w ziołach zaimponuje każdemu gościowi i spowoduje, iż wiosna w powietrzu stanie się o wiele bardziej intensywna.

Odśwież dodatki!

Cała sztuka wystroju składa się z elementów, które nie wpadają do naszej świadomości przy pierwszym rzucie oka, ale ich tworzą harmoniczną całość, która zapada w pamięć na długo. Jeśli chcemy uniknąć nudnych i powielanych rozwiązań zacznijmy ufać swej kreatywności. Przecież dodatki to wbrew pozorom nic trudnego, wystarczy odrobina cierpliwości i samozaparcia. Możemy postawić na gotowe rozwiązania jak fototapety 3D – przykład – czy inne ozdoby ścian. Jednym z intrygujących elementów w postaci dodatku będzie własnoręcznie przygotowana doniczka. Oczywiście, że można ją kupić, występuje mnogość wzorów i materiałów, ale po co przepłacać ? Jeśli mamy zwykłą plastikową donicę wystarczy kupić najzwyklejszy sznurek w wybranym kolorze i zagospodarować trochę kleju. Na powierzchni donicy rozprowadzamy równomiernie klej, następnie nawijamy sznurek, lub kilka sznurków w różnych kolorach. Efekt końcowy z pewnością onieśmieli niejedną osobę. Gdyby zostało wam trochę sznurka, nie wyrzucajcie go. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest wycięcie liter z tektury – np. imienia naszej pociechy do pokoju dziecięcego. Litery również oklejamy sznurkiem w różnych kolorach, następnie tworzymy z nich ciekawy wzór na ścianie i napis gotowy. Istnieje mnóstwo ciekawych pomysłów, które dostarczą sporo frajdy, a ich ostateczna postać wywoła u nas satysfakcję. Trzeba tylko chcieć.