ludzie
Urządzanie wnętrz

Zakup mebli online – warto czy nie?

Sklepy internetowe to niezwykle wygodna i komfortowa forma robienia zakupów. Z kanapy lub fotela w mieszkaniu można wybrać dowolne produkty, które zostaną dostarczone pod same drzwi. Oferta jest niezwykle szeroka, a ceny konkurencyjne. Przez internet kupuje się wszystko – od żywności, przez ubrania, aż po akcesoria domowe. A jak sytuacja wygląda w przypadku mebli? Czy jest to korzystne i bezpieczne?

Zalety kupowania mebli przez internet

Największą korzyścią jest szeroki wybór. Sklepy internetowe dysponują znacznie szerszym asortymentem, zdjęcia produktów mają dużą rozdzielczość, są dokładne i wyraźne, dzięki czemu można dokładnie przyjrzeć się materiałowi, z którego jest wykonany. Ciekawym rozwiązaniem jest również prezentowanie mebla w wybranej aranżacji pomieszczenia – takie rozwiązanie pomaga wyobrazić sobie produkt we własnym wnętrzu.

Dodatkową możliwością jest również zamówienie mebla ze stron zagranicznych i sprowadzenie produktu do Polski.

Inną, bardzo istotną zaletą jest cena. Asortyment sklepu internetowego nie wymaga dużej powierzchni, tak jak jest w przypadku sklepu stacjonarnego, w którym musi być dużo miejsca i na odpowiednią prezentację mebli i na swobodne poruszanie się klientów. Koszty wynajmu są zatem zmniejszone, co przekłada się na niższą cenę.

Wady kupowania mebli przez internet

To, co najczęściej zniechęca do zakupów online w sklepie z meblami to konieczność opłacenia kosztów przesyłki. W zależności od zamówionego mebla mogą one być naprawdę wysokie i przewyższyć kwotę, która została zaoszczędzona dzięki zakupom online.

Sklepy stacjonarne oferują za dodatkową opłatą nie tylko dostarczenie i wniesienie mebli, ale również złożenie ich przez fachowca. Sklepy online wysyłają towar kurierem, co często kończy się koniecznością wniesienia mebli we własnym zakresie, wyjaśnia ekspert z https://www.dekorolka.pl/.

Kupowanie w sklepie online zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Zdarzyć się może, że meble będą niezgodne z opisem lub podczas dostarczenia zostaną uszkodzone. Procesy zwrotu i reklamacji w przypadku internetowych zakupów znacznie się przedłużają.

Zdjęcia, choć obecnie najwyższej jakości, nie są w stanie odwzorować produktu i zastąpić obejrzenia go w rzeczywistości. Po otrzymaniu towaru może okazać się, że nie spełnia on wymagań i prezentuje się zupełnie inaczej niż było to w zamyśle kupującego.

Jak i gdzie kupować meble przez internet?

Zakupy mebli online wiążą się z pewnego rodzaju ryzykiem, dlatego należy wybierać tylko sprawdzone sklepy, które mają wystawione opinie przez klientów. Takie miejsce jest gwarancją solidnych produktów, które są zgodne z opisem, a w razie jakichkolwiek problemów kontakt z pracownikiem jest łatwy i sprawny. Należy unikać kupowania na portalach społecznościowych bez zawarcia jakiejkolwiek umowy i możliwości potwierdzenia zrobionego zakupu. Pozwoli to zapobiec oszustwom, które współcześnie są plagą. Jeśli jednak w takiej sytuacji mebel jest naprawdę interesujący, warto wybrać przesyłkę za pobraniem, która uchroni przez wpłatą pieniędzy na konto za towar, który będzie uszkodzony lub nigdy nie dotrze.