nowoczesna-lazienka
Urządzanie wnętrz

Łazienka w stylu hygge – komfort przede wszystkim

Hygge – to zagadkowe słowo z języka duńskiego, którego wypowiedzenie grozi połamaniem języka. Nie jest także łatwo wyjaśnić co w zasadzie oznacza. Hygge to wyjątkowa filozofia bycia, filozofia życia i urządzania wnętrz, której głównym przesłaniem jest ten, że to dom ma tobie służyć, a nie odwrotnie. To taki sposób wyposażenia mieszkania, który sprawi, że będzie ci maksymalnie komfortowo. Dotyczy to zwłaszcza łazienki, która w stylu hygge staje się sanktuarium relaksu.

Filozofia hygge w domu

Filozofia hygge powstała w Danii. Jej najważniejszą zasadą jest ta, że należy celebrować drobne przyjemności. To filozofia życia w zgodzie z naturą – tą ogólną i własną. Dlatego najczęściej wnętrza hygge to wnętrza wykorzystujące duże ilości drewna. Dodatkowo jednak należy zwrócić uwagę, że wszystkie wykorzystywane w aranżacji wnętrz w tym stylu sprzęty powinny być maksymalnie komfortowe i wygodne.

Dzięki temu masz możliwość stworzenia w domu przestrzeni, w której możesz czuć się maksymalnie komfortowo. Odpoczywać fizycznie i psychicznie, otoczyć się przedmiotami, których zadaniem jest sprawianie ci przyjemności. Pomieszczenia urządzone w stylu hygge mają sprawić, że będziesz po prostu bardzo szczęśliwym człowiekiem.

Łazienka w stylu hygge – zasady ogólne

Najważniejszą zasadą tworzenia łazienki w stylu hygge jest fakt, że pomieszczenie musi być maksymalnie przytulne. Wrażenie przytulności uzyskuje się przede wszystkim dzięki zastosowaniu jasnych kolorów i stonowanych odcieni. Dodatkowo warto wiedzieć, że absolutnie koniecznie w pomieszczeniu musi być bardzo jasno. W tym przypadku warto zainwestować w liczne lampki i kinkiety, które będą roztaczały światło w ciepłych barwach i nieco rozproszone.

W łazience w stylu hygge nie może także zabraknąć drewna. Warto zdecydować się na takie egzotyczne, które jest bardziej odporne na wilgotność i ciepło, czyli warunki panujące w łazience. Może to być drewno na podłodze, ozdobne drewniane wstawki na ścianach, meble albo na przykład obicie wanny, które zwróci uwagę każdego. Drewno to naturalność, a właśnie naturalność leży u podstaw całej filozofii hygge.

Dodatki do łazienki w stylu hygge

Styl hygge powinien być bardzo konsekwentnie przeprowadzony i wszystkie dodatki do łazienki muszą być gruntownie przemyślane. Przede wszystkim ważne jest to, że wszystkie dodatki powinny być wykonane z naturalnych materiałów – bawełniane ręczniki, wełniane dywaniki i mydelniczki zrobione z kamienia lub drewna. Dzięki temu wszystkie dodatki nie tylko wpiszą się idealnie w całą filozofię stylu, lecz także świetnie sprawdzą się jako dekoracje. Styl hygge lubi także kwiaty, warto więc zastanowić się nad donicami z kwiatami o dużych zdolnościach hydroskopijnych. Można zadbać też o dekoracje ścienne jak np. dopasowane stylistycznie łazienkowe plakaty, wybór w internecie jest spory.

Ważne dodatki do łazienki w tym stylu to także lampy i inne elementy oświetlenia. Świetnie sprawdzą się każdego rodzaju kinkiety – światło powinno być rozproszone i ciepłe, dzięki czemu cała łazienka będzie sprawiała wrażenie bardziej przytulnej. Unikaj raczej żyrandola na suficie.