samochody

Jaki samochodowy lokalizator GPS wybrać?

Kradzież naszego ukochanego samochodu potrafi sparaliżować nasze codzienne życie, ponieważ w jednej chwili odebrany zostaje nasz transport umożliwiający nam wykonywanie wielu zwykłych czynności. W głowie mamy najczarniejsze scenariusze, jednakże skradziony samochód nie jest nie do odzyskania. Najważniejsze jest to, aby odpowiednio zabezpieczyć samochód na wypadek kradzieży. Podstawowymi metodami są systemy alarmowe oraz immobilizery i blokady, jednak zdarzają się sytuacje, w których takie zabezpieczenia to za mało i auto zostaje skradzione. Wtedy pomocny może się okazać lokalizator GPS, który w natychmiastowy sposób pomoże odkryć lokalizacje naszej własności i ewentualnie schwytać złodzieja.

Zalety nadajnika GPS

Samochodowy nadajnik GPS ma wiele zalet, między innymi dokładne i precyzyjne określanie lokalizacji samochodu lub zbieranie danych dotyczących eksploatacji pojazdu. Dodatkowo system GPS umożliwia stałe monitorowanie zużycia paliwa lub czasu spędzonego w trasie. Każdy kierowca pojazdu wyposażonego w nadajnik GPS może czuć się bezpiecznym, ponieważ posiada on system kontrolujący prędkość jazdy. Idealny nadajnik GPS powinien również zapewnić łatwy dostęp do wszystkich tych danych, przy pomocy specjalistycznej aplikacji na smartphona lub strony internetowej.

Zasada działania

Działanie lokalizatora GPS oparte jest na podobnych zasadach co nawigacja samochodowa. Sygnał z satelity zostaje poprany, a na jego podstawie określona zostaje lokalizacja. Taki sygnał wyznaczany jest w oparciu o czas dotarcia sygnału do odbiornika, dzięki czemu w szybki sposób obliczana jest odległość pomiędzy urządzeniem, a satelitą. Moduły instalowane w samochodach, ze względu na niewidoczność nieba wewnątrz auta działają również na sygnale radiowym ze stacji bazowych. Każde urządzenie ma zamontowaną kartę SIM, która umożliwia lokalizatorowi gromadzenie informacji o stacjach bazowych GSM, które są mijane na trasie. Montaż lokalizatora GPS również nie jest bardzo trudny. Zazwyczaj takie lokalizatory instalowane są pod deską rozdzielczą lub w podszybiu i podłączane są do zasilania pojazdu.

Przy współpracy z elektromaniacy.pl.