Urządzanie wnętrz

Jak zaplanować oświetlenie do salonu połączonego z aneksem kuchennym?

Małe mieszkania mogą sprawiać wiele kłopotów związanych z funkcjonalnym zaaranżowaniem obszaru mieszkalnego. Zazwyczaj pomieszczenia są ciasne i skutecznie ograniczają pole do popisu. Z drugiej strony skromna przestrzeń pozwala na zachowanie przytulnego klimatu. Wszystko zależy od selekcji umeblowania i źródeł światła. Istnieje kilka sprytnych wskazówek będących efektywnym drogowskazem, jeśli chodzi o zaplanowanie oświetlenia. Poniżej zestaw rad, które sprawdzą się w sytuacji chęci zorganizowania iluminacji salonu i aneksu kuchennego.

Podział na strefy

Świetnym sposobem na powiększenie wnętrza jest podział salonu na strefy wypoczynku, gotowania oraz spożywania posiłków. Każdy obszar wyznaczony jest za pomocą mebli oraz punktów świetlnych. Lampy wiszące do salonu (https://www.lights.com.pl/Lampy-wiszace-zyrandole-salon-pokoj-dzienny-244-1kp/) wyśmienicie sprawdzą się w obszarze wypoczynkowym zamontowane tuż nad stolikiem kawowym. Przy fotelu do czytania warto postawić lampę podłogową z fantazyjnym abażurem. Drobne kinkiety z mocnym światłem efektywnie oświetlą blaty robocze przy aneksie kuchennym. Podczas wspólnych kolacji blask padający prosto na stół kreowany przez małą lampę stworzy tajemniczą atmosferę. Istnieje również sposobność zamontowania lampek LED w postaci sznurów przy szafkach kuchennych lub na suficie podwieszanym.

Zachowanie jednolitego stylu aranżacyjnego

To, jakie zostanie wybrane oświetlenie i modele lamp, powinno być podyktowane stylem, według którego zaprojektowany jest salon z aneksem kuchennym. Jeżeli interesuje nas styl minimalistyczny, idealnie sprawdzą się lampy wiszące z metalowymi bądź drucianymi kloszami oraz ozdobnymi żarówkami. Estetyka glamour narzuci potrzebę wyboru źródeł oświetlenia wzbogaconych o kryształki lub lustrzane elementy. Trend retro i vintage lubuje się w różnego rodzaju materiałowych abażurach i drewnianych elementach. Występują okazjonalne sytuacje, w których mieszanie trendów wychodzi z korzyścią dla wyglądu mieszkania. Konieczne jest jednak pamiętanie o dobrym smaku i unikanie przeładowania. Obecnie wiele sklepów oferuje oświetlenie wykreowane w jednej linii stylistycznej. Pozwala to na zakup kilku rodzai źródeł światła, które idealnie do siebie pasują nie tylko kolorem, ale również fasonem. 

Autor: https://www.lights.com.pl/