pozostałe

Jak wybrać odpowiednią zabawkę dla trzylatka?

Zabawki to coś, bez czego nie sposób wyobrazić sobie życia dzieci. Towarzyszą im od najmłodszych lat, edukując, wspierając rozwój myślenia, motoryki, wyobraźni lub innych pożądanych cech. Dodatkowo stanowią wspaniałą okazję do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu. Nie dziwi więc, że na rynku jest dostępny bogaty ich wybór, w którym można się pogubić, jeśli nie wie się, czego szukać. Dużą rolę odgrywa tutaj wiek malucha. Inne przedmioty ucieszą roczniaka, a inne przedszkolaka. Oto kilka rad, które pozwolą wybrać najlepsze zabawki dla 3 latków.

Dostosuj zabawkę do wieku

Trzyletnie dzieci potrafią już wyrażać własne zdanie, są niezwykle ciekawe świata, a ich wyobraźnia jest duża. Maluchy w tym wieku niejednokrotnie zadziwiają swoją ogromną energią, chęcią zabawy i poznawania wszystkiego, co stanie im na drodze. Dlatego powinno się dostosować prezent do tych cech, w przeciwnym razie młody człowiek szybko je porzuci, bo nie będą dla niego odpowiednie. Świetnym pomysłem mogą być rowerki, zestawy młodego chemika, klocki, lalki lub zabawki edukacyjne.

Każde dziecko jest wyjątkowe

Zabawki dla 3 latków (https://www.landtoys.pl/pl/c/Zabawki-dla-3-latkow/389) będą cieszyły najbardziej wtedy, kiedy zostaną dopasowane do zainteresowań. Tutaj kluczową rolę odgrywa obserwacja malucha, a nawet rozmowa z nim o tym, co lubi, a czego nie znosi. Bądźmy jednak rozsądni: jeśli dziewczynce marzy się zestaw młodego technika, to lepiej będzie wspierać jej zainteresowania i kupić jej taki prezent, zamiast wydawać pieniądze na lalkę, którą może nie chcieć się bawić. Dzieci są niezwykle kreatywne i ciekawe — pozwólmy im na to!

Dobra zabawka to bezpieczna zabawka!

Ostatnim, ale bardzo ważnym punktem jest bezpieczeństwo. Przed zakupem przyjrzyjmy się produktowi, czy nie ma małych elementów, które pociecha mogłaby połknąć. Sprawdźmy, czy zabawki dla 3 latków mają odpowiednie oznaczenie wiekowe. Atest będzie dodatkową zaletą.


Choć kupienie prezentu trzylatkowi może się wydawać na początku trudnym zadaniem z powodu ogromu możliwych opcji, to zastosowanie się do tych kilku rad może sprawić, że przedmiot t zostanie z dzieckiem na długi czas.

Przy współpracy: https://www.landtoys.pl/