pozostałe

Doypack – opakowanie przyszłości

Doypack jest to elastyczne opakowanie przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych oraz chemicznych. Wynalezione zostało w 1963 roku przez właściciela francuskiej firmy Thimonnier –  Louisa Doyena. Nazwa powstała po połączeniu pierwszych liter jego nazwiska – „Doy” z angielską nazwą „pack” (paczka). Pierwotnie opakowania wykorzystywano do przechowywania soków owocowych i oliwek.

Początkowo produkt stał się popularny w Japonii. Po wielu latach testów i zastosowaniu różnych ulepszeń, opakowania zaczęło być znane na całym świecie. Doypack z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Szacuje się, że obecnie produkuje (https://profilgroup.com/pl/szukasz-opakowania-dla-swojego-produktu) się ponad 40 miliardów sztuk rocznie.

Czym opakowania doypack zachwyciły świat?

Opakowania doypack są dużo lżejsze i tańsze od opakowań plastikowych lub kartonowych. Wykonane są z folii i papieru o różnej ilości warstw (od 1 do 5) w zależności od ich przeznaczenia. Dno opakowania zaprojektowane zostało w taki sposób, aby podczas składa tworzyło literę „W”, a po napełnieniu uzyskiwało okrągły kształt. Dzięki temu w łatwy sposób opakowanie można postawić pionowo.

Dostępne są trzy wersje opakowań: z korkiem (mające właściwości plastikowej butelki), bez korka i z zamknięciem strunowym tzw. zipper (mające właściwości plastikowej torebki). Mają różne zastosowania. Opakowanie z korkiem najlepiej sprawdza się podczas przechowywania płynnych substancji takich jak sosy, soki, mydła w płynie, szampony. Opakowanie możemy w łatwy sposób wielokrotnie otwierać i zamykać. W doypacku z zamknięciem strunowym możemy szczelnie zabezpieczyć takie produkty jak: suszone owoce, zioła, kawę, pieczywo, nasiona, słodycze. Konstrukcja worka chroni je przed wilgocią, przedłużając żywotność oraz zabezpiecza przed rozsypaniem. Opakowania idealnie sprawdzają się również podczas podróży. Dostępne są w różnych rozmiarach, od 50 do nawet 7000 ml pojemności, dzięki czemu możemy zabrać taką ilość produktu, jaką potrzebujemy. Puste opakowania zajmują bardzo mało miejsca.

Sprawdź także: https://marketing-internetowy24.pl/copywriting/

Podsumowując, jest to produkt genialny w swojej prostocie. Biorąc pod uwagę wszystkie jego zalety można potwierdzić, że jest to opakowanie przyszłości.

https://profilgroup.com/