pozostałe

Dobór opakowań jako ważny element sprzedaży wysyłkowej

Handel internetowy od wielu już lat cieszy się dużą popularnością zarówno ze strony klientów jak i osób, które w ten sposób prowadzą działalność gospodarczą. Sprzedaż w Internecie to biznes, który można rozpocząć stosunkowo łatwo ze względu na niskie bariery wejścia. Osoba, która chce sprzedawać w sieci początkowo nie musi inwestować dużych pieniędzy ani wynajmować powierzchni sklepowej.

Jaka jest specyfika handlu internetowego?

Rozpoczynając sprzedaż w sieci trzeba być świadomym, że nie jest to działalność prosta. Tego typu biznes wymaga dużej dyspozycyjności czasowej i zaangażowania. Sama praca wydaje się być prosta. (Szukasz pomysłu) Należy tanio kupić towary, jak najdrożej je sprzedać i po otrzymaniu pieniędzy spakować i wysłać do klienta. Niestety po drodze pojawia się całe mnóstwo problemów. Dość trudną częścią tego biznesu są czynności związane z wysyłkami. Wielu początkujących sprzedawców nie docenia wagi pakowania i wysyłania towarów. Często są oni przeświadczeni, że towar można spakować byle jak, wysłać jakąkolwiek spedycją, byle tanio. Tymczasem rzeczywistość okazuje się być dużo bardziej skomplikowana.

Znaczenie doboru opakować w handlu wysyłkowym

Każdy sprzedawca powinien starać się jak najlepiej pakować swoje towary i nie warto robić tu oszczędności. Pracownicy sortowni zarówno w firmach kurierskich jak i na poczcie nie obchodzą się łagodnie z paczkami, dlatego łatwo o uszkodzenie. Dobór opakowania zależy od wielkości i ciężaru przedmiotu oraz od tego, czym wysyłamy zamówienia. Jeśli mamy cięższe rzeczy i wysyłane są one kurierem to tutaj najlepiej sprawdzą się opakowania kartonowe. Aby koszty ich zakupu nie były wygórowane najlepiej zamawiać je w sieci albo w dużych hurtowniach opakowań. Zwykle opakowania kartonowe trzeba zamawiać w pakietach 50-100 sztuk, ale ceny są naprawdę atrakcyjne. Karton to jedno z najbezpieczniejszych opakowań, jednak nie można zapominać o zabezpieczeniu go szeroką, mocną taśmą klejącą.
Jeśli zaś wysyłamy mniejsze przedmioty za pośrednictwem Poczty Polskiej to najlepiej sprawdzą się koperty bąbelkowe. Taki sposób pakowania jest bezpieczny, szybki i stosunkowo tani. Oczywiście mamy także kilka innych sposobów na pakowanie takich jak użycie folii stretch, foliopaków czy kopert tekturowych.

Współpraca: ProfilGroup