Urządzanie wnętrz

Czym są obrazówki i do czego można je wykorzystać?

Obrazówki, czyli lampy obrazowe, (https://www.lights.com.pl/Obrazowki-255k/) to produkty o podłużnej formie, która idealnie dostosowuje się do kształtu ram obrazów czy fotografii. Stworzone zostały w sposób, który pozwala im jak najlepiej doświetlić powieszone na ścianie dzieła sztuki czy zdjęcia. Ich rolą jest przede wszystkim dekorowanie pomieszczenia i nadawanie aranżacji elegancki charakter. Z pomocą obrazówek jesteśmy w stanie stworzyć we własnym domu klimat przypominający wystawę w galerii sztuki, jednak o charakterze bardziej prywatnym i przytulnym. 

Lampy obrazowe – jaką pełnią funkcję?

Podstawową funkcją obrazówki jest oświetlanie przedmiotu, który znajduje się dokładnie pod nią. Ze względu na swoją strukturę lampy tego typu mogą doświetlać elementy płaskie, takie jak obrazy czy fotografie w ramkach. Dzięki podświetleniu możliwe jest z kolei wyeksponowanie tych dekoracji i podkreślenie ich szczególnej roli we wnętrzu (zwłaszcza w ciemności). Nawet jeśli obrazówka jest tylko jednym z licznych źródeł światła w pomieszczeniu, to nadal będzie spełniała się w swojej roli. Lampa tego typu nie rzuca również cienia, ponieważ w jej oprawie umieszczanych jest kilka punktów świetlnych, które skutecznie i efektownie oświetlają całość obecnej na ścianie ozdoby. 

Obrazówki – kiedy je stosować?

Oświetlenie obrazowe jest niezwykle proste w swojej formie, a jednocześnie efektowne w działaniu. Poza podstawowym zastosowaniem, czyli podświetlaniem obrazów oraz fotografii, może służyć także wyeksponowaniu takich elementów dekoracyjnych jak lustra – zwłaszcza te w ozdobnej ramie. Dzięki obrazówce zwierciadło stanie się jeszcze piękniejszą i bardziej stylową ozdobą wnętrza. W wariancie z bardzo wzorzystą ramą może zaprezentować się wręcz luksusowo. Dodatkowo, lampa obrazowa może ułatwić na przykład wykonywanie makijażu przed tymże lustrem. Warto pamiętać, że obrazówki nie muszą służyć wyłącznie do podkreślania ściennych dekoracji płaskich. Lampy tego typu sprawdzą się również jako podświetlenie dla rzeźb czy różnego typu cennych kolekcji.  

Przy współpracy: https://www.lights.com.pl/